Nākamais pakāpiens

next step

Dienas piedāvājumā – nākamais pakāpiens!

Tev tiek piedāvāts nākamais pakāpiens biznesā. Tev priekšā ir nākamais pakāpiens karjerā.  Tu zini, ka tagad tev jāpārvar nākamais pakāpiens, lai tiktu tuvāk savam mērķim. Tu mazliet baidies un vienlaicīgi esi satraukts, jo izklausās gana iedomīgi un lepni: tu biji, tu esi, tu būsi! Tev piedāvā jaunas iespējas!

Bet…priekšā tev ir siena – šaubu siena… Tā vietā, lai priecātos, tu domā par to, kā un vai tevi pieņems jaunā vide, kolēģi, jaunā komanda. Vai tiksi galā? Tik daudz taču ir bijis,tik daudz zini. Brt tik daudz arī vēl nezini..

Ko par mani padomās?

Kā, uzsākot jaunu projektu, iespējams izvairīties no pagātnes rēgiem? Vai ar katru jaunu izaicinājumu ir jāsāk arī jauna dzīve? Vai, katrs sākums jāsāk ar atskaiti par iepriekšējo dzīvi? Vai cilvēks no savas pagātnes var sabojāt priekštatu par tevi…kuru tu vēl neesi paspējis nemaz radīt? Vai ir reāli vienlaicīgi būt uz viļņa, darīt ar prieku un vēl saņemt arī baudu? Vai ir iespējams salikt sevi kopā pa gabaliņiem, ja gadījies sevi pazaudēt? Jā! Viss ir iespējams, ja vien zināms kā iespējams sasniegt labāko rezultātu tieši šeit un tagad.

Es=Es, jeb trīs panākumu pakāpieni

  1. Kas tu biji… aizmirsti savu statusu un uzplečus! Noliec tos atvilktnē, noderēs atmiņu vakaram „reiz dzīvoja”. Jā, tu vari būt lepns ar saviem sasniegumiem, bet tikai tik, cik tie ietekmē tieši šo projektu un šo situāciju, un cik tagad vari dod ieguldījumu. Citādi nav nozīmes. Nav nozīmes, no kurienes tu nāc, un kas tevi ir rad;ijis. Apzinies visu, ko zini, proti, un māki! Pielieto visus savus talantus, pat tos, kas paslēpti un noglabāti: gan jau citreiz, kādreiz… Un nav svarīgi, ko tu varēji vai nevarēji vakar. Varbūt tieši šī ir tava „cita iespēja”? Nepalaid garām! Jauni izaicinājumi, augstāki mērķi, nesasniegtas virsotnes! Bet atceries, ka tavs “know how” ir tava spēcīgā kārts – tieši to no tevis gaida.
  2. Kas tu esi… šeit un tagad. Kas tu esi šajā projektā, kāda ir tava loma? Kāds ir tavs ieguldījums, ko tieši tu vari dot? Kādas ir tavas stiprās un vājās puses? Kādi ir pienākumi un atbildība? Kas tev patīk vai nepatīk? Var taču beidzot darbu pildīt ar aizrautību un darīt to, kas patīk, nevis to, ko tev liek! Baudīt, tāpēc, ka tev tas padodas un rada prieku, nevis nest kā smagu nastu, jo tā, lūk, jau izsenis dzīvojuši mūsu senči: „vispirms sūrs darbs, un tad kaut kādi augļi”. Tie visi ir aizspriedumi, un uzskati, ko viegli mainīt. Ir neskaitāmi veidi kā noteikt saskarsmes arhetipus un prioritātes. Vērtības nodali no uzskatiem, atrod īsto motivāciju, un sadali  lomas, izveidojot patiešām stipru projekta komandu.
  3. Kas tu būsi… kad viss izdosies? Kāds būs tavs labākais rezultāts pēc mēneša? Kur tu būsi? Kāds tu būsi? Kas būs tava virsotne, panākums vai atklājums? Un ko tu darīsi, lai to sasniegtu? Ko tu darīsi tūlīt? Ko darīsi rīt? Soli pa solim, ar rūpīgu plānošanu, kontrolpunktiem un laika grafiku… Jā, ar stingru disciplīnu un kontroles mehānismu. Kas ir tavs mērķis? Pats sarežģītākais projekta jautājums: noformulēt vienā teikumā mērķi. Pēc tam pateikt šo mērķi tā, lai tas ierakstās apziņā un katru dienu ir acu priekšā kā ceļa zīme. Viens tiekums, kurš neļauj novirzīties no uzņemtā kursa. Un paturot prātā mērķi, tu zināsi, kas tu būsi; ar apziņu – kas tu esi, un pieredzi – kas tu biji.

Ja saliksi šo visu sienu kopā, ķieģeli pie ķieģeļa, kā vienota raksta sastāvdaļas, tici: tu biji, tu esi, tu būsi, un nākamais pakāpiens pavērs tev ceļu uz aiz-nākamo pakāpienu.

Ilustrācija: fineartamerica