Sestdienas meditācija

The Third Eye Chakra

Koučings ir par pašizaugsmi un pasapziņu, tas ir par saskaņu ar sevi un apkārtējo pasauli, savukārt sestdiena ir Gaismas diena, kurai tiek veltītai sestdienas meditācija. Par Gaismu atbild visu redzošā Trešā Acs, kas izvietota pieres centrā. Tā ir tava pašapziņa, intelekts, emocionālā inteliģence. Tas ir viedums un augstākā apziņa. Dažiem cilvēkiem ir saistība ar gaišredzību un vīzijām. Tā ir tava apzinātība un sapratne par lietu kārtību. Tavs Pārtapšanas ķermenis.

Jautājumi sev

Cik liela ir atšķirība starp vēlamo un esošo? Kur beidzas tavi sapņi un sākas ilūzijas? Kas jādara, lai sapņus pārvērstu par realitāti? Cik adekvāti tu novērtē pagātnes pieredzi? Vai tu to uztver kā kārtējo un nebeidzamo problēmu virkni, jeb pieņem to kā savu mācību stundu? Cik lielā mērā tu spēj atdalīt maldus no patiesības? Cik patiesības tu saredzi? Patiesība ir viena un tava, vai pieļauj, ka citiem ir arī sava patiesība?

Krāsa

Karaliski zila. Tavas spējas vizualizēt, konceptuāli un sistēmiski domāt. Atver savu prātu, pārstāj skatīties šauri, un aptver, ka viss ir vienotais veselums. Tavu apzinātību bloķē tukšās ilūzijas. Tev pašam piemīt intuīcija, iztēle, spēja domāt un pieņemt lēmumus. Ja tev ir gribasspēks, koncentrēšanās spējas un uzmanība, tu pats vari pieredzēt garīgo atmodu, tāpēc nav jāgaida, kad citi pateiks, kad būsi tam gatavs.

Produkti, kas dod enerģiju

  • Zilgani violeti augļi – mellenes, sarkanās vīnogas, zilenes, lācenes, zilās plūmes, upenes
  • Šķidrumus – granātābolu un vīnogu sula, viršu tēja
  • Garšvielas – lavanda, magoņu sēklas, vībotne

Sestdienas meditācija

Sestdienas meditācija māca vizualizēt. Šis enerģijas centrs ir cieši saistīts ar iztēli, iekšējo redzējumu, un vizualizācijas spēju. Tas darbojas kā saikne starp tavu iekšējo pasauli un ārējo pasauli.

  • Meditācija caur elpošanu – tā ir tehnika, kas palīdzēs tev atslēgties un iztukšot savu prātu. Atrodi ērtu pozu, vari vai nu sēdēt, vai atgulties, tomēr saglabā taisnu muguru. Velti laiku, lai sajustos ērti izvēlētajā pozīcijā.
  • Aizver acis, veic ilgu dziļu ieelpu caur degunu. Iedomājies, ka gaiss apvieno visas tavas rūpes un spriedzi. Kad izelpo, kopā ar gaisu izlaid ārā visu negatīvo, padarot tevi mierīgu un atvieglotu. Veic vēl vienu dziļu ieelpu-izelpu caur degunu. Ar to noņem stresu un spriedzi no ķermeņa. Ja prātā rodas domas, nemēģini to noliegt vai „aizmirt”, bet vienkārši to atzīsti un ļauj tai mierīgi atstāt savu prātu, līdzīgi kā lido taurenis pavasarī.
  • Turpini tik ilgi, cik tas nepieciešams, lai tu varētu justies pilnīgi tukšs un brīvs. Tad, kad esi sasniedzis tukšumu, tu beidzot vari aizpildīt to ar ko tu vēlies ieraudzīt, tas, uz ko tu vēlies koncentrēties.
  • Vizualizē slēdzeni un atslēgu, kas ir priekšā tavam Prātam. Domā par slēdzeni, un vietu, ko tā slēdz. Kas tas ir kam ir priekšā šī slēdzene? Kādam tas ir skapis, kādam lāde, vēl kādam trauks, vai kāda īpaša vieta. Tā ir vieta, kur paslēpti tavi sapņi, vīzijas un vēlmes. Tā ir vieta, kur apslēpta atbilde uz jautājumu, uz kuru tu pagaidām nevari atrast atbildi.
  • Iztēlojies gan vietu, kas ir slēgta, gan slēdzeni, gan atslēgu. Padziļini vizualizāciju un iedomājies, ka galvenais jau tev ir rokā, tik vien atlicis kā atslēgt „noslēpumu lādi”.
  • Lēni, pavisam lēni gatavojies ievietot atslēgu atslēgas caurumā. Tu esi patīkami satraukts, jo tūlīt, tūlīt tu ieraudzīsi to, ko tu tik ilgi meklē! Kad esi gatavs ieraudzīt savu noslēpumu, lēnām ver durvis vaļā! Tu saskati aprises, un tu jau zini, kas tas ir… Kas ir tas, ko tu redzi?
  • Vizualizāciju var papildināt ar tik elementiem, cik tev nepieciešams, tā var turpināties tik ilgi, cik tev nepieciešams sagatavoties, lai atvērtu durvis. Tu vari iekļaut gaismas starus, kas norāda durvis, vai ceļu, kas norāda tev tavu ceļu. Vari saskatīt dārgumu lādi, kas piepildīta ar dārgakmeņiem (atbildēm), vai koks ar paradīzes augļiem, vai rakstāmgalds ar dokumentiem, kur uzrakstīts īstais risinājums.

Kā sagatavoties meditācijai un kāpēc smalkajam ķermenim nepieciešamas brokastis, skatīt šeit