Kas ir koučings?

FAQ

Kas ir koučings un kam tas paredzēts?

Kad koučings ir tas nepieciešams? Kāds no tā ir ieguvums?

Koučings nav terapija, tas nav konsultācija un nav vienreizējs treniņš. Koučings risina praktiskus jautājumus, ietverot reālu mērķu izvirzīšanu un to realizāciju noteiktā laika posmā. Koučings nenodarbojas ar „ārstēšanu”, vai psiholoģisku manipulāciju. Koučings ir kā Stratēģiskā Intervence klienta iekšējā pasaulē. Tas ir process, kas rada iespēju cilvēkiem apzināt savu maksimālo potenciālu. Koučings ir paredzēts tev, ja  tavas dzīves galvenās jomas ietver:

  • fizisko veselību,
  • garīgo labklājību,
  • intelektuālo izaugsmi,
  • līdzsvarotas attiecības.

Veids kā sasniegt augstāko meistarības pakāpi!

Tas nozīmē – sasniegt savus vislabākos rezultātus no visiem iespējamiem. Meistarības sasniegšana nav kā galamērķis, bet gan kā ceļojums, līdz Meistara pakāpei. Un nekad nav iespējams nonākt gala punktā. Brīdī, kad tu nolem, ka esi pie gala mērķa, un nekur vairs nav jāiet,  tava izaugsme ir apstājusies. Tas ir ceļojums pa dzīvi, tā ir visa tava pieredze.

Koučings ir domāts tiem, kuri vēlas izbaudīt savu ceļojumu un pilnīgi pārveidot savu dzīvi. Koučings ir tiem, kas vēlas ne tikai vienkārši dzīvot, bet dzīvot ar kaisli. Koučings ir tiem, kam nepieciešams sabiedrotais vai uzticamības persona, lai sasniegtu maksimālo potenciālu. Ja tu vari kaut ko iedomāties, tu vari to arī sasniegt! Koučs ir tavs partneris, kurš palīdz analizēt vajadzības, atbalsta tavu vīziju un sekmē ilgstošas pārmaiņas. Koučs strādā ar ierobežojošiem uzskatiem un paplašina tavus apvāršņus.

Koučings ir ir konsultatīva atbalsta forma (coaching), ar individuālo treneri, jeb kouču (coach), kurš palīdz sasniegt privātos, biznesa un komandas mērķus. Kouča nosaukums latviešu valodā, ko apstiprinājusi Valsts valodas komisija: Izaugsmes treneris.

Kas ir koučings?

Tas ir jautājumu uzdošanas un klausīšanās māksla. Tā ir no padomiem brīva zona. Tas ir metožu kopums, kas ļauj ielūkoties sevī, apzināt mērķus, un tos sasniegt atbilstoši  plānam un termiņam.

Kas ir koučs?

Tas ir speciālists, kas, izmantojot noteiktas metodes, atbalsta klientu. Koučs palīdz atrast klienta unikālo panākumu sasniegšanas ceļu, attīstīt prasmes, un pārvarēt šķēršļus. Koučs uzskata, ka klients pats ir savas dzīves Meistars, kam ir visi nepieciešamie resursi, lai sasniegtu savu mērķi.

Kas ir koučinga process?

Tā ir savstarpēja partnerība „klients-koučs”, ar abpusēju uzticēšanos, ievērojot konfidencialitāti, un kas atbilst Starptautiskās kouču federācijas (ICF) goda kodeksam. Izmantojot kā profesionālu pakalpojumu, par to tiek slēgta ilgtermiņa vienošanās. Koučinga sesijas ilgums: 45-90 minūtes.

Kā notiek koučings process?

Koučings notiek klātienē, telpās, kuru izmantošana ir ērta gan klientam, gan koučam. Iespējamas arī neklātienes sesijas, izmantojot telefonu un skype.

Kas ir koučinga attiecības?

Ar kouča atbalstu klients apzina savus apslēptos resursus, pilnveido prasmes, pārkāpj savu iespēju robežas un pats atrod atbildes uz saviem jautājumiem un risinājumus izaicinājumiem vai sapņiem.

Kā radās koučings?

Pirmsākumi meklējami veiksmīgu cilvēku domāšanas pētījumos. Koučings apvieno dažādas zinātnes– psihoanalīzi, biznesa konsultācijas, socioloģiju, filosofiju, loģiku, vadības zinātnes.

Kas NAV koučings?

Koučings nav padomu došana, mentorings, psihoterapija. Koučs neizraksta gatavas receptes.

Kas ir koučinga auditorija?

Privātpersonas –  personiskās izaugsmes un biznesa koučings, jeb Life Coaching.

Uzņēmumi un organizācijas –  sarunu vadība, plānošana, pārmaiņu vadība, konfliktu risināšana, darījumu slēgšana, komandu koučinga, jeb Business Coaching.

Ilustrācija: Sterlingacademy