Elita Kazaine

Mans vārds ir Elita Kazaine. Esmu personāla vadības eksperte, biznesa trenere, starptautiski sertificēts vadītāju un komandu koučs, institucionālo vadītāju līderības eksperts. Ilggadēja praktiskā pieredze ar specializāciju: personāla un procesu vadība, atlase, pārmaiņas, krīzes menedžments, biznesa projektu vadība. Esmu koučinga, konsultāciju un talantu vadības zīmola WellZone īpašniece.
Manas stiprās puses ir spēja savienot teoriju ar praksi. Individuālajam klientam nodrošinu iespēju sasniegt savu vispārdrošāko mērķi, savukārt uzņēmumu vadītājiem un komandu līderiem palīdzu izveidot stabilus pamatus uz kā radīt savu, maksimāli efektīvu darba vidi.
Klienta pozīciju pieņemu kā baltu lapu, uz kuras var sākt rakstīt tieši šeit un tagad, jo mazāk svarīga pagātne, un tas, kas ir bijis. Svarīgi ir tas, kurp viņš vēlas iet, kāds ir izvēlētais ceļš un kā šajā pasaules attīstības tempā iegūt vēlamo maksimāli ātri.
Sevi jūtu kā klienta Sabiedroto klienta ceļā uz mērķi, jo nodrošinu viņam komforta zonu izaugsmei. Parasti ikdienas saskarsmē cilvēks bieži ne vienmēr runā to, ko domā, bet gan to, ko no viņa sagaida. Tas notiek tāpēc, ka daudzus uzvedības modeļus uzspiež apkārtējo uzskati, sabiedrības rāmji un vajadzība izlikties tādam, kā citi sagaida. Visu saprotu, tomēr tad, kad cilvēki ne tikai biznesu, bet pat savu likteni veido tā, kā citi tiem nosaka, to ir grūti pieņemt. Mūsu sesijās ir tā retā iespēja būt pašam un patiesam pret sevi. Tāpēc lielāko baudu sagādā brīdis, kad klients, atnākot pie manis, apzinās savu patieso misiju un pats uzņemas atbildību par savu rīcību.

Motivācija

"Tavs laiks ir ierobežots, tāpēc netērē to dzīvojot kāda cita dzīvi. Neiekrīti aizspriedumu slazdos – izpildot citu cilvēku izdomātos mērķus. Neļauj citu viedoklim pārmākt Tavas iekšējās būtības balsi. Un esi pietiekami drosmīgs, lai sekotu savai sirdsapziņai un intuīcijai. Tās zina pašas par ko Tu patiesi vēlies kļūt. Viss pārējais ir pakārtots!"
/Steve Jobs/

Koučings kā holistiska pieeja

Man koučings kā metode ir unikāls ar to, ka ar šo pieeju es varu savienot ne tikai visu, ko esmu apguvusi akadēmiskajās studijās, bet arī to, ko esmu atradusi sava ceļa personīgā meklējumos. Tā ir intuīcija, zemapziņa, metafizika, šūnu bioloģija, arī Visuma likumi. Koučings apvieno dažādu nozaru disciplīnas, tādas kā psihoanalīze, psihoterapija, biznesa konsultācijas, socioloģija, filosofija, loģika, komunikācija, kā arī vadības zinātnes. Koučings ir pasaules uztveres veids – jā, ar katru cilvēku viss ir vislabākajā kārtībā! Strādājot ar koučinga metodēm izmantoju holistisko pieeju.
Kas ir holistika? Termins atvasināts no sengrieķu “holos”, jeb “ὅλος”, kas nozīmē “visi, visu, visus, kopā”. Holistika ir virziens, kas uzsver fiziskā un garīgā vienotību, un apgalvo, ka visas dabas sistēmas (fizikālā, bioloģiskā, ķīmiskā, sociālā, ekonomiskā, garīgā, uc) un to īpašības, ir jāuztver kā vienots veselums, nevis tikai kā atsevišķas kaut kā daļas. Šīs daļas tiek apvienotas tad, ja kādai rodas nepieciešamība pēc vienas vai otras daļas. Un daļas tiek atdalītas tad, kad kādā no tām ir problēma vai bojājums. Šajā procesā tiek nodrošināta vienota Sistēma, kas darbojas kā Vienotais Veselums. Tāpēc nav iespējams atdalīt atsevišķi garīgo (intuīcija) no mentālā (loģika) un tāpēc svarīgas ir arī fiziskās izpausmes un ķermeniskās sajūtas.

Izglītība

 • Biznesa treniņu metodes (ICTB)
 • Grupas dinamikas menedžments (ICTB)
 • Metodiskais kurss: Adizes Methodology For Managing Accelerated Change
 • Eneagramma personāla atlasē (CCE approved by ICF)
 • Līderības meistarība: Komandu koučings (Erickson College)
 • Enneagrammas Koučings (CCE approved by ICF)
 • Enneagrammas Praktiķis (CCE approved by ICF)
 • Augstas efektivitātes komandu koučings (Erickson College International)
 • Organizāciju sakārtojumi, sistēmiskais koučings (Baltijas sistēmisko risinājumu asociācija)
 • Basic Course Osho Zen: Coaching (Nīderlande)
 • Starptautiski sertificēts profesionāls koučs – (Erickson College International)
 • Pieredze koučingā no 2010.gada
 • Uzņēmējdarbība no 2007.gada
 • Profesionāls personāla vadības maģistrs (RISEBA)*
 • Projektu vadība (LU)
 • Dizaina menedžments (LU)
 • Pamatizglītība – finanšu bakalaurs (LU)
*Maģistra studiju programma “Personāla vadība” atbilst Sociālo zinātņu virzienam un nodrošina to prasības.

Profesionalitāte

 • Ilggadēja pieredze projektu vadībā nekustamo īpašumu jomā
 • Personāla procesu vadība, personāla atlase, talantu vadība, apmācība un attīstība
 • Biznesa procesu vadība, biznesa stratēģijas izstrādāšana, pilnveidošana, uzņēmuma biznesa procesu optimizācija (TQM pieeja).
 • Spēja izstrādāt un vadīt ražošanas cikla procesus no to idejas līdz pilnīgai realizācijai
 • Prasme izveidot DKN un standartus, ieviest aktuālos komunikācijas modeļus
 • Mērķa orientēta personība ar spilgti izteiktām līdera spējām
 • Piemīt sistēmiskais skatījums un domātspēja “ārpus kastes”
 • Pašmotivēta personība, spējīga pieņemt lēmumus krīzes un stresa situācijās
 • Kvalitātes: komunikācija, sarunu vadība, moderācija, mediācija un raports
 • Konsultācijas: Baltic Beauty Pro, Bikram Joga Riga, Immostate, Industrialais Terminals, Jūras Administrācija
 • Koučings: individuālas konsultācijas, grupu izaugsmes treniņi, komandu koučings, biznesa klienti, vadītāju koučings
 • Lektors: RISEBAA, Personības Pilnveidošanas centrs, TopLeader (Leader development Partner), Personāla vadības konferences, Eiropersonāls, Dino Zoo, ATU Duty Free, LR Tieslietu Ministrijas Iekšlietu valsts pārvalde
 • Atlase: Infinitum 8, Baltic Sotheby's International Realty, Mailigen
 • Darbinieku audits: Modern City
 • Vietnes, kas radītas un izveidotas: www.rigacoach.lv, www.deArt.lv, www.HouseHold.lv, www.centranams.lv.
*Koučs ir profesija, kas nodrošina kvalificētas un specifiskas zināšanas, kuras atzīst kouča profesijas standarts. Latvijā kouča profesiju dēvē kā “Izaugsmes veicinātājs”, profesiju klasifikatora kods Nr.2423 16. Tas nozīmē, ka koučinga procesa gaitā tiek nodrošināts Starptautiskās Koučinga federācijas noteikto koučinga kompetenču pielietojums, kā arī atbilstība Koučinga Ētikas Kodeksam.

Mana misija

Pati esmu dzīvē izbaudījusi augstos kalnus un izdzīvojusi tumšās lejas, un tāpēc varu atdot cilvēkiem to, ko tie savulaik ir devuši man. Esmu gājusi pati pie sevis, ceļā satikusi Skolotājus, no tiem mācījusies, pēc tam teikusi tiem paldies, un gājusi tālāk. Esmu meklējusi vairāk un augstāk, esmu cēlusies, kritusi, rāpusies ārā un kāpusi atkal.
Katram Skolotājam savs laiks un sava mācība, bet Skolniekam svarīgi ir neapstāties pie sasniegtā tikai tāpēc, ka Skolotājs nevar iedot vairāk. Tāpēc mums katram savs ceļš ejams un sava pieredze gūstama, līdz nonākam tur, kur patiesi ir labi.
WellZone ir Tava Labklājības un Tavu Panākumu Zona, kur Tev ir iespēja apstāties, sakārtot domas, un saprast, ko patiesi vēlies, pirms iet tālāk. Es Tev iedošu to, ko pati esmu pārbaudījusi un paveikusi, jo necienu skaļus un skaistus vārdus bez seguma, nicinu tukšas frāzes bez dziļuma, mani kaitina demagoģija un visgudra filozofija.
Rozā brilles, kas piestāv JĀ cilvēkiem, mākoņu pavēlniekiem, man šķiet banālas. Savukārt melnās, jeb NĒ cilvēku aizardzības ierocis, ir pārāk drūmas. Tā vietā redzu pasauli dažādās krāsās, gammās un niansēs, un tāpēc aicinu Tevi pār varavīksnes tiltu iet kopā ar mani.
Tas ar ko Tev varu būt noderīga: es māku ne tikai dzirdēt, bet protu saklausīt. Tavā personīgajā dzīvē atbalstīšu Tevi, ja Tev ir sapņi un vēlmes, ja Tu meklā saskaņu ar sevi, saviem tuvajiem un apkārtējo pasauli. Tavā biznesā risnāšu jautājumus, ja Tev aktuāli izaugsmes treniņi, līderība, personāls, komanda, attieksme, un atbildība.
Nav svarīgi vai Tevi saista process vai izaicina rezultāts. Svarīgs ir Tavas dzīves un darba līdzsvars, Tavs prāts un Tavas sajūtas, tas viss, kam pa vidu esi Tu pats, jeb Tava Apzinātība.

Kas ir mans klients?

Mans klients ir tas, kam pasaules lietu kārtību nosaka līdzsvars starp darbu un atpūtu, baudu un naudu, sabiedrisko un personīgo dzīvi. Manam klientam svarīgas ir jebkuras attiecības – vienlīdz kā ģimene un draugi, tā biznesa vide un kolēģi. Mans klients vērtē naudu nevis kā motivāciju, konkrētu lielumu vai summu, bet kā to labumu, ko var iegūt par naudu kā apmaiņas līdzekli, lai iegūtu savu iespēju atslēgu. Mans klients zina, ka, lai kaut ko iegūtu, ir kaut kas jādod, un, lai uzceltu debesskrāpi, ir vispirms zemē ir jāiegulda pamati.
Es atbalstu jebkuras pārmaiņas, kas ir ārpus komforta zonas, jo tikai tā notiek attīstība un personības transformācija. Viegli saprotos ar klientu, kurš atšķir savas vērtības un citu uzskatus, un ir gana drosmīgs pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību pats. Mans klients ir personība, kas zina, kur ir viņa kontroles zona un kāds ir viņa ietekmes lauks. Tas ir apzināts cilvēks, kas izprot, kādas pēdas viņš atstāj otrā cilvēkā ar savām domām, vārdiem un rīcību. Tas ir cilvēks, kas ir izdarījis izvēli dzīvot pats savu dzīvi, cienīt līdzcilvēkus par viņu izvēli un zina, ka īstais brīdis ir tieši šeit un tagad!

Sertifikāti