Lai sasniegtu savu mērķi, Tev nepieciešami trīs horizonti: pateicība vakardienai, mīlestība šodienai un ticība rītdienai. Tie noteiks Tava ceļa navigāciju un Tavu pārvietošanās ātrumu. Lai ko Tev teiktu citi, vienmēr esi pats. Esi tāds, kā Tu sevi redzi, saproti un jūti. Citiem ir viņu dzīve un izvēles, bet Tev ir Tavējā, un tieši šeit un tagad.

Elita Kazaine

Esmu personāla vadības un atlases eksperte, biznesa trenere, starptautiski sertificēta vadītāju un komandu izaugsmes koučs. Man ir ilggadēja praktiskā pieredze realizējot pārmaiņas, krīzes vadību un biznesa projektu vadību. Esmu talantu vadības zīmola WellZone īpašniece.
Mana stiprā puse ir patiesa aizrautība ar to, ko daru un spēja savienot vīziju ar mērķi un plānu ar uzdevumiem. Klienta pozīciju pieņemu kā baltu lapu, uz kuras var sākt rakstīt tieši šeit un tagad, jo man mazsvarīga ir pagātne un kļudas, bet svarīgs ir klienta veiksmes stāsts un stiprās puses, tas, kurp viņš vēlas iet un ko vēlas sasniegt.
Neatkarīgi vai klients strādā ar personīgo dzīvi un attiecībām, vai biznesa plāniem un komandas vidi, sevi jūtu kā klienta sabiedroto viņa ceļā uz mērķi. Man ir teikuši, ka esmu spogulis, atbalsta vide, ēna, pavadonis, drošinātājs, iedvesmotājs, uzticamības persona un vēl, un vēl. Tam visam nav nozīmes. Nozīme ir tikai tam, kādas attiecības starp mums veidojas, un kā es, kā biznesa trenere, nodrošinu klienta izaugsmes un panākumu zonu.

Motivācija

Cilvēki, kuri ir pietiekami traki, lai domātu, ka viņi ir spējīgi mainīt pasauli, ir tie, kas arī to dara.

Tavs laiks ir ierobežots, netērē to dzīvojot kāda cita dzīvi. Neiekrīti aizspriedumu slazdos, pildot citu cilvēku izdomātos mērķus. Neļauj citu viedoklim pārmākt tavas iekšējās būtības balsi. Un esi pietiekami drosmīgs, lai sekotu savai sirdsapziņai un intuīcijai. Tās zina pašas par ko Tu patiesi vēlies kļūt. Jo viss pārējais ir pakārtots!
/Steve Jobs/

Koučings kā holistiska pieeja

Manā izpratnē koučings kā metode ir unikāls ar to, ka ar šo pieeju es varu savienot ne tikai visu, ko esmu apguvusi akadēmiskajās studijās, bet arī to, ko esmu atradusi jebkuros sevis meklējumos. Koučings apvieno dažādu nozaru disciplīnas, tādas kā psihoterapija, meditācija, meditācija, supervīzija, socioloģija, filosofija, loģika, saskarsme, komunikācija, atzīstot pat matemātiskus aprēķinus un matricu pieejas.

Koučinga praksē un kā biznesa trenere izmantoju holistisko pieeju.
Kas ir holistika? Termins atvasināts no sengrieķu “holos”, jeb “ὅλος”, kas nozīmē “visi, viss, kopā”. Holistika ir virziens, kas uzsver mentālā, fiziskā un garīgā vienotību un apgalvo, ka jebkuras dabas sistēmas (fizikālā, ķīmiskā, sociālā, ekonomiskā, bioloģiskā) un to īpašības ir jāuztver kā vienots veselums, nevis kā atsevišķas sadaļas. Daļas tiek apvienotas tad, ja kādai rodas nepieciešamība pēc kaut kā. Un daļas tiek atdalītas, kad kādā no tām ir bojājums. Šajā procesā tiek nodrošināta vienota sistēma, kas darbojas kā vienots veselums. Tāpēc nav iespējams izskatīt atsevišķi garīgo (intuīcija) vai mentālo (loģika), vai strādāt tikai ar fizisko (ķermenis).

Izglītība

 • Genos Emocionālās Inteliģences praktiķis (CCE approved by ICF)
 • Biznesa treniņu metodes (ICTB)
 • Grupas dinamikas menedžments (ICTB)
 • Metodiskais kurss: Adizes Methodology For Managing Accelerated Change
 • Eneagramma personāla atlasē (CCE approved by ICF)
 • Līderības meistarība: Komandu koučings (Erickson College)
 • Enneagrammas Koučings (CCE approved by ICF)
 • Enneagrammas Praktiķis (CCE approved by ICF)
 • Augstas efektivitātes komandu koučings (Erickson College International)
 • Sistēmiskais koučings (Baltijas sistēmisko risinājumu asociācija)
 • Basic Course Osho Zen: Coaching (Nīderlande)
 • Starptautiski sertificēts profesionāls koučs – (Erickson College International)
 • Pieredze koučingā no 2010.gada
 • Uzņēmējdarbība no 2007.gada
 • Profesionāls personāla vadības maģistrs (RISEBA)*
 • Projektu vadība (LU)
 • Dizaina menedžments (LU)
 • Pamatizglītība – finanšu bakalaurs (LU)
*Maģistra studiju programma “Personāla vadība” atbilst Sociālo zinātņu virzienam un nodrošina to prasības.

Profesionalitāte

 • Ilggadēja pieredze procesu un projektu vadībā, personāla vadībā
 • Personāla novērtēšana, atlase, talantu vadība, apmācība un attīstība
 • Biznesa stratēģijas izstrādāšana, biznesa procesu optimizācija (TQM pieeja)
 • Prasme izstrādāt un ieviest sistēmu, standartus, atbilstošus DKN un standartus
 • Komunikācijas modeļu definēšana un ieviešana
 • Piemīt sistēmiskais skatījums un domātspēja “ārpus kastes”
 • Spēja pieņemt lēmumus stresa situācijās, krīzes vadība
 • Interaktīvie autorsemināri, tēmas: līderība un vadība, komunikācija un saskarsme, personāla vadība un koučings, mērķu meistarklases, emocionālā inteliģence (EQ), neirolīderība
 • Koučings: individuālas konsultācijas, komandu un biznesa koučings, biznesa trenere
 • Lielākie klienti: Baltic Sotheby's International Realty, Augstsprieguma tīkls AS, Jūrmalas Dome, Privatizācijas aģentūra, Ieslodzījuma vietu pārvalde, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts Sociālās Apdrošināšanas Aģentūra, Ferratum Bank p.l.c., Kvadra Pak AS, docētāja augstskolā Turība (personāla vadības un koučinga apmācību kurss).
*Koučs ir profesija, kas nodrošina kvalificētas un specifiskas zināšanas, kuras atzīst kouča profesijas standarts. Latvijā kouča profesiju dēvē kā “Izaugsmes veicinātājs”, profesiju klasifikatora kods Nr.2423 16. Tas nozīmē, ka koučinga procesa gaitā tiek nodrošināts Starptautiskās Koučinga federācijas noteikto koučinga kompetenču pielietojums, kā arī atbilstība Koučinga Ētikas Kodeksam.

Mana misija

Ar katru labi veiktu darbu pasaule kļūst labāka. Ar katru gaišu smaidu, tā kļūst gaišāka. Kā līdzīgs atrod līdzīgo, tā daudzi līdzīgie var arī nelīdzīgos iesaistīt. Es patiesi ticu tam, ko daru, jo redzu, ka pasaule sākas ar mani. Tā sākas manā vidē, manā mājā un manā darbā. Pasaule ir mana pilsēta un mana valsts. Bet pasaule ir tāda, kādu to es redzu, un būs tāda, kādu es to radu.

Vai tu esi mans klients?

Tu esi mans klients, ja Tavu pasaules lietu kārtību nosaka līdzsvars starp nopietnību un aizrautību, baudu un naudu, stingru disciplīnu un pilnu brīvību. Tev ir svarīgas ir jebkuras attiecības, jo Tev būtiska saskaņa ar savu iekšējo “es” un vienlīdz ar ģimeni, draugu loku un biznesa komandu. Tu dari to, ko Tu vēlies, un visas Tavas izvēles ved Tevi uz Tavu mērķi. Tev ir labi un ar Tevi viss ir kārtībā, tikai dažreiz Tu izlem, ka var arī savādāk un atkal sāc no gala. Bet dažkārt Tu kaut ko gribi, bet pats nezini ko. Tu spītīgi turpini, arī tad, ja citi saka: “Nomierinies, atslābsti, tev to nevajag!!”

Tu atšķir ekspektācijas no motivācijas, bet nauda Tev ir apmaiņas līdzeklis, lai iegūtu ko vēlies. Tu zini, kas ir līdzsvara princips, ko nozīmē dot, ko nozīmē ņemt, un cik svarīgi ir pieņemt.
Es, līdzīgi kā alpīnistam sasaiste, drošinu Tavu atrašanos ārpus Tavas komforta zonas. Es sekoju Tev līdzi, ja pats vēl maldies pa rīta miglu. Drīz uzausīs gaisma, un tālāk Tu tiksi viens pats. Mēs abi zinām, ka tikai tā notiek Tavas personības attīstība un Tev būs iespējams sasniegt jaunu virsotni šajā spēlē ko sauc par dzīvi.

Viegli sapratīšos ar Tevi, ja Tu zini savas vērtības un cieni citu vērtības, esi drosmīgs pieņemt lēmumus un uzņemties par tiem atbildību. Tu apzinies, kādus nospiedumus Tu atstāj citos cilvēkos ne tikai ar savu klāt esamību, vārdiem un rīcību, bet arī ar to, ka tu vienkārši esi. Tu proti skaļi smieties, arī pasmaidīt pats par sevi, un nekaunies no asaras, ja Tev sāp. Tas ir dabīgi. Jo Tu zini – viss kaut kad pāries, tikai jautājums vai tas pāries pats, vai Tu būsi tas, kas pats noteiksi savu dzīvi.