Suns un septiņi nāves grēki

Suns, kurš atrada septiņus nāves grēkus

Man ir Suns

Skeptiķis sarkastiski var jautāt – kāds sakars sunim un Bībelei, kur minēti septiņi nāves grēki?! Kā to var salīdzināt? Tāpēc, labāk visu pēc kārtas.

Jau kādu laiku pavadu suņa zīmē, ak, nē ar suni dzīvē. Sunim pieklājīgs vecums, noformējies raksturs, pārliecības, kā pareizi jāuzvedas; ar kādām metodēm var izspiest zemenes vai sieru; kādas acis jāuzbūvē, lai kāds pakasītu vēderu; un kā jāuzvedas pastaigās.

Suns, franču buldogs, par spīti muskuļu masai, zemajai stājai un draudīgajai krākšanai, kas nezinātājos sēj paniku, patiesībā ir īsts rotaļu lācis. Tas ir suns, kurš nemāk riet un nemāk kost. Tomēr, pret apkārtējiem izturos ar pietāti, jo man nepatīk, ka sveši baksta pirkstus, tur, kur nevajag. Arī no bērniem izvairos, jo tos, prieka lēkmē, viņš ar savu spēku var nolikt gar zemi. Un esmu saprotoša pret tiem, kam no suņiem bail. Tāpēc pastaigās ejam paši savu ceļu.

Savējie nav sveši

Pa visu dzīves laiku suns ir sakosts divas reizes – un abas reizes tie bija pucēti, frizēti, bet histēriski pūdeļi. Pārējie dalās Savējie un Svešie. Jebkura izmēra, sugas vai paskata suns, neatkarīgi no vecuma, var pievērst / nepievērst uzmanību. Tā arī neatradu sistēmu, pēc kuras noteiktu, vai šis suns siekalodamies kārsies saitē, un centīsies iekampt, vai arī vienaldzīgi ies garām.

Meklējot atbildi, saņēmu viedokli: suņi šķirojot viens otru pēc enerģētikas, jeb statusa. Jo vecāks, mierīgāks un svarīgāks jūtas suns, jo stabilāka viņam nervu sistēma, jo vairāk viņš uztrauc tos, kuri nav tik „nobrieduši”. Riešana un agresija esot stresa izpausme.

Saimnieces lepnībā par savu gudro dzīvnieku vēl pavadīju kādu laiku, līdz ceļi krustojās ar kādu Chow Chow. Šo dīvaino tipiņu un viņa izdarības biju vērojusi jau iepriekš, viss liecināja, ka te ir dzīvnieks ar raksturu. Piemēram, skats ziemas laikā, kad abi saimnieki visādi lūdzās, pierunāja un nesekmīgi viņu stūma ārā no kupenas, arvien ir acu priekšā.

Tajā rītā, kad mūsu ceļi krustojās, mans līdzsvarotais un mierīgais dzīvnieks pēkšņi pārvērtās līdz nepazīšanai. Viņš pusstājā uz vēdera lēni līda viņam klāt, līdz…siekalām šķīstot, sāka gārgt, ārdīties un neapklusināmi riet. Tikmēr Chow Chow cienīgi sēdēja kā monuments un visai nicīgi no saviem augstumiem vēroja notiekošo.. Nācās vien pazemojošā paskatā sašņorēt savu mīluli, un izpildīties kā neaudzināta suņa saimniecei, atvainoties, un veikli stiept savu “asinszvēru” projām…

Grēks būt pašam

Tās pašas dienas vakarā es saņēmu uzbrukumu savām vērtībām. Ar manu dzīvi nesaistīts cilvēks, būtībā nejaušs biznesa garāmgājējs, augstprātīgi un agresīvi centās ieviest korekcijas manā domāšanā. Mērķis bija pāraudzināt, skaidrojot, ka tā dzīve, kādu dzīvoju es, ir NEPAREIZA. Jo taisnība ir tikai viena,  un visai pasaulei jāmainās, lai tā atbilstu attiecīgajai (vēlams – viņa) KĀRTĪBAI.

Morāle

Tajā brīdī iespēra zibens! Jā, nu kā to varēju nesaprast! Vērojot suņu attiecības, atklāju mūžseno patiesību: Uzbrukums labākā aizstāvība!

Tas, ko izpilda dzīvnieks, instinktu vadīts, ir normāli. Dzīvniekam nav Apzinātā Prāta, viņš nespēj kontrolēt savu rīcību un piemērot uzvedības modeļus sev draudīgā situācijā. Viņam darbojas instinkts – bēgt vai uzbrukt, un labākajā gadījumā viņš pakļaujas komandām. Taču cilvēks, kurš lepojas ar saprātu, nevaldot pār emocijām un Ego, nokrīt tajā pašā līmenī… Brīdī, kurā kāds uzbrūk tavām vērtībām, pazaudējis jebkuras bremzes un cieņas paliekas, atceries, ka viņam pierē mirgo lampiņa: „Reptilās smadzenes”…

  • Tā ir Tolerance, kas pazudusi, vai nekad nav bijusi.
  • Tās ir Bailes no nezināmā, jeb citāda viedokļa!
  • Tā ir Agresija, kas vēlas visu pakļaut sev!

Septiņi nāves grēki

  1. Tā ir Lepnība, iedomājoties, ka tev vienīgajam ir taisnība.
  2. Tās ir Dusmas, kad redzi, ka tev nepakļaujas.
  3. Tā ir Skaudība, kura nežēlīgi kož, kad pamani, ka var dzīvot arī citādi.
  4. Tas ir Skopums, kad nenovēli otram viņa brīvību.
  5. Tā ir Negausība, kad nespēj atzīt, ka neesi vienīgais, kam pienākas pasaules labumi.
  6. Tas ir Slinkums, kad nemēģini izprast otra cilvēka dzīvesziņu.
  7. Tā ir Iekāre, kad vēlies pakļaut sev visu, visus un vienmēr.

Arī viens ir karotājs

Uzbrucējs vēl nav atradis Augstāko Patiesību. Un kamēr viņam zūd dzīvei atvēlētais laiks, pūstot zem sabiedrības uzskatiem un liekulīgās morāles, kamēr viņš tērē savu enerģiju citu pāraudzināšanai, tu, neatkarīgs un rāmā mierā, pats ej savu Dzīves Ceļu.

Ilustrācija: vladstudio