Kontroles zona

Kontroles zona

Tu vari ietekmēt tikai to, kas ir tavā Kontroles zonā. Savukārt Kontroles zona ir atkarīga no tavas Atbildības teritorijas. Viss pārējais ir pakļauts pavisam citiem spēles noteikumiem, kurus nosaka Variantu telpa un citi spēlētāji, bet tikai ne tu.

Variantu telpa

Variantu telpa ir iespēju labirints, tas ir ceļš, kurš jāmeklē pašam. Ja vienas durvis ir ciet, meklē citas. Ja visas durvis ir ciet, atrodi logu, žogu vai caurumu jumtā. Tu pārvietojies pa X un Y asīm tik ilgi un tik tālu, cik tas ir nepieciešams, lai sasniegtu savu mērķi. Pie nosacījuma, ja tā ir tava Atbildības teritorija un tava Kontroles zona, un tu laikus saskati visus akmeņus, pret kuriem pastāv iespēja paklupt.

Transērfings apgalvo, ka Scenārijam, jeb Ceļam, pa kuru notiek virzība un tā dekorācijām nav ierobežojumu, tāpēc, ka Variantu telpa ir bezgalīga. Jebkurš maznozīmīgs notikums var nozīmīgi ietekmēt Likteni. Cilvēka dzīvei, tāpat kā jebkurai matērijas kustībai, ir sava cēloņu un seku sakarību ķēde. Viens notikums seko otram, viens lēmums ietekmē citu, un to atsevišķie posmi izkārtojas dzīves līnijā. Jebkurš izejas punkts izvēršas par sākumu vai beigām kam citam. Izvēloties īsto sākuma punktu, var iegūt īsto virzienu, kurš noteiks tālāko notikumu gaitu.

Pieņēmumi nav realitāte

Variantu telpa ir matrica. Atbildi var atrast tikai pārvietojoties pa spēles lauciņiem laikā un telpā. Tava Kontroles zona ir to pārraudzīt un Atbildības teritorijā izdarīt gājienu, vai to izlaist. Jebkura neveiksme tādā veidā kļust par tavu pieredzi. Jebkura pieredze rada iespēju spēert nākamo soli.

“Jā” vienmēr ir “Jā”, neskatoties uz neko. Kontroles zona ir tavā kontrolē un tu izdari gājienu.

“Nē” ir divas iespējas:

 • Pesimistam tas ir „nē, durvis ir ciet, un tur neko vairs nevar darīt…” – Kontroles zona labprātīgi ir zaudēta.
 • Optimistam tas ir „nē, es nelikšos mierā un meklēšu citu apvedceļu!” – Kontroles zona tiek saglabāta.

Nenoteiksmes atbilde „Es padomāšu un došu tev ziņu”:

 • Tā ir viltus Kontroles zona, jo tev prātā nenāk, ka kaut kas var neizdoties, jo tev apsolīja. Bet citu solījumi nav tava Kontroles zona.
 • Tā nav Kontroles zona, patiesībā tas ir Nekas, jo tu esi izmests no spēles uz nezināmu laiku. Varbūt mūžīgi, mūžos, Amen. Tu nevari ietekmēt ne citu domāšanu, nedz arī viņu rīcību – padot tev ziņu. Varbūt pados, bet, varbūt, nepados.

Kontroles zona

Desmit testa jautājumi, vai tas, kas notiek, ir tavā Kontroles zonā. Ja kaut uz vienu atbildi ar “Nē”, tad notiekošais nav tava Kontroles zona.

 1. Vai notiekošais ir man svarīgs / nozīmīgs / būtisks?
 2. Vai processtiešā veidā ir atkarīga no manis / manas rīcības?
 3. Vai es par to uzņemos atbildību?
 4. Vai mani vārdi un rīcība saskan ar manām domām un sajūtām?
 5. Vai spēles noteikumus nosaku es?
 6. Vai mani apmierina procesa norise / temps / izmaksas, utt?
 7. Vai procesa virziens garantē man vēlamā mērķa sasniegšanu?
 8. Vai pilnīgi viss process ir manā kontroles zonā?
 9. Vai es varu plānot / paredzēt, kas notiks tālāk?
 10. Vai man ir plāns B?

Tiek pieņemtas tikai atbildes „Jā”, nekādu atkāpju. Pat, ja partnera piemineklis ir uzcelts uz postamenta: nozares eksperts, unikāls speciālists, uzticama persona, labs paziņa, nedod Dievs – draugs, utml. Nav svarīgi, kas ir otrs un cik augstu tu viņi vērtē, tā uzreiz ir dalīta Atbildības teritorija un dalīta Kontroles zona.

Protams, tu vari būt vērīgāks, vienojoties par spēles noteikumiem. Tu vari būt uzstājīgāks, pieprasot gala atbildi. Tu vari būt nepiekāpīgāks ceļā uz gala rezultātu. Tomēr, tāpat kā  Variantu telpa virzienu nosaka tikai pēc lauciņu secības „Jā” vai „Nē”, tā Kontroles zona nosaka tavu ietekmi – “Ir” vai “Nav”. Viss pārējais ir Otrā Plāna Loma. Bet to šajā spēlē neciena – viņu pat nebrīdina, ka uzvaras augļi nepiederēs viņam.

Saistītie raksti: Transsērfings