Mēdz gadīties, ka jebkuras normālas cilvēciskas attiecības un ikdienas procesi gluži negaidot spēji apstājas un pieprasa, lai būtu kritiskā domāšana un rezultātā veidojas krīzes attiecības. Tās sastāv no pilnīgi citiem attiecību algoritmiem, kā ikdienā, jo rodas tikai ārkārtas situācijās. Ja netiek pielietota kritiskā domāšana un krīzes attiecības tiek veidotas pēc tās pašas pieejas, kā attiecības parastās, notiek emocionālā katastrofa vai procesu īssavienojums.
Jautājums, kas vispār ir krīze? Vai krīze ir tad, kad cilvēks negaidot zaudē darbu vai gadiem ilgušas stabilas cilvēciskas, draudzīgas vai ģimenes saistības? Vai arī krīze ir tad, kad notiek personiski dziļi skarošas, fatālas, sāpīgs, neatgriezeniskas lietas? Jeb īstā krīze ir tikai tad, kad iestājas globāla mēroga notikumi, kas ietekmē pilnīgi visus?
Krīze kā sajūtu laiks
Ja godīgi, krīzes sajūtas un reakcijas rodas ikvienā šādās situācija, jautājums ir tikai, pret ko mēs salīdzinām notikumus, to cēloņus un sekas. Savstarpējo attiecību pārvērtēšana notiek katrā situācijā. Protams, uz vispārējā fona, viena cilvēka individuālā krīze citiem var šķist neizprotams “sīkums”, par kuru kāds cits saka, ka pat nesatrauktos. Tāpēc jāatceras, ka absolūti katram cilvēkam ir sava uztvere, dzīves uzskats, savas vērtības un komforta zona. Kas vienam pasaules gals, tas otram tikai jauns sākums. Te var lasīt kādas ir cilvēku sajūtas un to ietekme caur eneagrammu kā detalizētu personības karti, kā arī vizuāli izsekot dažu minūšu video formātā, kas izskaidrotas šeit.
Krīzes kā pārdomu laiks
Neatkarīgi no tā, vai tikai viens cilvēks paklupis savā ceļā, vai visa pasaule apmetusi kūleni, gandrīz ikviena dzīvē parādās “jauns personāžs” – Liktenis, jeb Krīzes Grāmatvedis. Tas ieved dzīvē ne tikai jaunas emocijas un pieredzi, bet arī jaunus cilvēkus. Krīze veic sava veida auditu cilvēku attiecībās, sakārto pa plauktiņiem, sarindo pēc nozīmes un svarīguma. Jā, krīze arī izdzēš, atsijā, izsvītro ne tikai no telefona kontaktu, bet arī dzīves kontaktu sarakstiem. Tā kā daba nemīl tukšumu, tad tiek pievienoti arī jauni cilvēki. Protams, katram ir atšķirīgas reakcijas uz nosacīti identiskām situācijām. Te lasāms apraksts par katra cilvēka rīcību izraisošajiem impulsiem, izmantojot eneagrammu kā savstarpējās saprašanās matricu. Te redzams atraktīvā video formātā un pastāstīts par pirmo soli pēc krīzes, kas, protams, katram ir citāds.
Kritiskā domāšana
Ikdienas valodā vārds “kritisks” ir ieguvis negatīvu nozīmi, taču akadēmiskā nozīmē kritiskajai domāšanai nav saistības ar negatīvismu vai noliegumu. Kritiskā domāšana ir vairāk kā prāta process, kura laikā tiek analizēta un izvērtēta informācija. Attiecīgā informācija tiek būt iegūta no pieredzes, novērojumiem, komunikācijas un saskarsmes. Informācija tiek nolasīta arī no sajūtām un pārdomām pēc savas vai citu rīcības un to sekām. Kritiskās domāšanas pamatā ir intelektuāli kritēriji, domāšanas skaidrība, ticamība, informācijas pārbaudāmība, precizitāte, pamatotība, jā, arī godīgums pašam pret sevi.
Krīzes attiecības, personiskā pieredze
Mēneša laikā esmu gan pilnībā izdzēsusi dažus senus cilvēkus no sava telefona un dzīves, gan dažus pilnīgi jaunus iepazinusi, pat atzīmējusi ar zvaigznīti. Esmu pārvērtējusi un uz visiem laikiem atcēlusi gadiem ilgušas saistības un to vietā veiksmīgi atradusi jaunus komunikācijas, sajūtu un sadarbības partnerus. Esmu sastapusies ar korektu un profesionālu sliktās ziņas pasniegšanu, zinot, ka tad, kad viss pāries, ar šo cilvēku vēlēšos sadarboties turpmāk. Un vienlīdz esmu saskārusies ar manipulatīvu “labvēlīgu” prasību nepārkāpt savtīgi un izdevīgi definētas robežas, neskatoties uz to, ka tagad tās šobrīd pasliktina ne tikai manu situāciju, bet arī eksistenci. Esmu saskārusies ar gaistošu solījumu burkāniem no “savējiem” un reālu, praktisku atbalstu no “svešajiem”.
Tāpat esmu gan pievienojusies, gan atvienojusies no dažādām mākoņu sociālām grupām ar jaudīgiem nosaukumiem, kas saistās ap un par pasaules glābšanu, esmu iesākusi un izbeigusi diskutēt ar cilvēkiem, kuri sludina, ka izjūt karmisku misiju palīdzēt vājākajiem, kas patiesībā… tā pati ikdienas tukšmuldēšana, nepārbaudītu un viltus ziņu pasniegšana, Ego pucēšana vien ir. Esmu sastapusies ar cilvēkiem, kas nesola neko, bet dara, un ar tiem, kas sola nonest sauli no debesīm, bet pazūd.
Kāpēc krīzes attiecības ir vērtīgas?
Vienkārši! Lai maksimāli ātri atnāktu atpakaļ pie pati savām vērtībām! Lai saprastu, ka maldus ceļi, bezjēgas diskusijas un pašsludināti pravieši zog tavu laiku, pat, ja laiks rāmi plūst kā upe, kuru šobrīd nevari ietekmēt. Lai būtu pati ar sevi kā kvalitatīvi, tā kvantitatīvi, lai saglabātu savu enerģiju un strādātu ar savu pašpietiekamību. Lai spētu dot tiem cilvēkiem, kurus patiesi redzu kā savas dzīves pievienoto vērtību. Lai varētu darīt vairāk un labāk, kad skaidri būs zināms, kas darāms, lai būtu labāk.
Katram savas attiecības
Jā, katram ir kas savs, kas aizrauj, ir vērtīgi, interesanti, savs, kas atveldzē, iedvesmo, vai nomierina. Katram ir sava Sajūtu meditācija un katram sava Labā atkarība, Sirds kaislība un Prāta aizrautība. Pati turos ar rokām un kājām pie Mātes Zemes burtiskā nozīmē, jeb… no zemes tu esi nācis un pie zemes tev jāpaliek. Tāpēc eksperimentēju ar idejām dārza darbiem, slapju muguru roku dobes, melnu muti purinu velēnas un nenogurstoši aprēķinu attālumus starp augiem, kad tie pēc dažiem gadiem būs lieli. Zinu, ka nav ne mana pirmā prioritāte, ne arī loģiska rīcība, bet tomēr esmu pasūtījusi eksotiskus “Eden Rose” rožu stādus savai “Zemes Miera Praksei”. Ja tas ir tas, kas man šobrīd dod spēku, tad kāpēc ne?
Atrodi savu miera Meditāciju un sarunu Cilvēku, savu spēka Dzīvnieku vai laimes Putnu. Atrod savu vietu šajā dīvainajā pasaulē, dari, ja vari ko izdarīt, paklusē, ja tev nav ko teikt. Kritiski domā, uzņemto informāciju izvērtē un apzinies, ka krīzes attiecības tomēr ir ļoti īpašas attiecības.